Parohia Ortodoxă Chemnitz, Filia Plauen împreună cu Asociaţia Tinerilor Ortodocşi Ro­mâni din Germania – ATORG, cu binecuvântarea Înaltpreasfințitului Părinte Mitropolit Serafim, are plăcerea de a vă învita la întâlnirea miniATORG Vogtland, în perioada 24-26 mai 2019, la Plauen într-un spațiu fascinant din Vogtland. Pentru cei care au cunoștințe insuficiente (sic), Vogtland este un teritoriu care teoretic aparține de Sachsen, practic este regiune autonomă cu teritorii în Sachsen, Bayern, Cehia și Turingia și în care se vorbește desigur „vogtlendiș” 😉 .

Programul întâlnirii include drumeții, scăldat, cățărare, grill, foc de tabără cu discuții libere, participarea la Sfânta Liturghie. Duminică va avea loc vizitarea metropolei locale, renumitul oraș Plauen.

Cazare și masă: Pfaffengut das Vogtländische Umwelt- und Naturschutzzentrum. www.pfaffengutplauen.de

Pfaffengutstraße 16
08525 Plauen

Cazare și masă 2 nopți: 65 Euro

Cazare și masă o noapte: 40 Euro

Participare fără cazare: 25 Euro (pentru participanții din Plauen)

(intrările la obiectivele turistice nu sunt incluse în preț)

Plata se va face la sosire.

Transport: pe cont propriu.

Înscrierile se fac prin completarea formularului de aici.

Data limită de înscrieri: 26 aprilie 2019

Atenţie: locurile sunt limitate, așa că vă rugăm să vă înscrieţi din timp!

Contact: Doritorii care nu știu cum să ajungă pot să o contacteze pe Marinela Popa pentru a încerca să găsească împreună o variantă de a ajunge acolo.

Susținere: De asemenea rugăm pe cei care doresc să participe la întâlnire, însă nu au posibilităţi financiare pentru a-și acoperi costurile drumului, să ne scrie un email și vom încerca împreună să găsim o soluţie.

Persoane de contact:

Marinela Popa

E-Mail: plauen.orthodox@gmail.com

Vă rugăm să anunțați și pe cei care nu primesc acest email!

Mit freundlichen Grüßen

Rumänisch-Orthodoxe Kirche zu Plauen